Zahraniční nemovitosti se staly novým švýcarským bankovním účtem

Finanční soukromí je iluze

Měli byste předpokládat, že dříve či později, budou všechny údaje o vašem finančním životě ve vládních počítačích, pokud tam již nejsou, a podle toho plánujte.
Záznamy o téměř každém centu, která jste kdy vydělali, utratili, jsou někde trvale uloženy. A vláda, pokud chce, tyto informace může získat. Není to příjemná, ani šťastná myšlenka. S vědomím, že jste finančně nahý a vystavený platebně neschopné vládě, hladové po příjmech, možná budete cítit, jako byste právě snědl jed na krysy k obědu.

Ale nesnažte se nelegálně skrýt vaše příjmy, nebo upravovat požadavky na přehledy o vašich příjmech. Byl by to bláznivý počin. Drakonické tresty, snadná analýza nákladů / příjmů … ani o tom neuvažujte.

Nevyhnutelný Global Dragnet

Americký přístup k informacím o jakémkoliv účtu prakticky kdekoli.

Zákon o daních z Compliance Foreign Account (FATCA) je divoce nepopulární USA zákon, který nutí všechny finanční instituce na světě, hlásit informace o svých amerických klientech do Spojených států americké vládě. Zákon ukládá obrovské náklady na zahraniční finanční instituce a ve skutečnosti nutí všechny zahraniční banky, aby se staly neplacenými agenty IRS /Internal Revenue Services/.

Spojené státy mohou vynutit FATCA v cizích zemích, protože ovládají světovou rezervní měnu a pohrozí, že v podstatě odříznou přístup k finančnímu systému USA pro země, které FATCA nedodržují. To je důvod, proč země jako Mexiko nikdy nemůže vnutit svou vlastní verzi FATCA na světě.

Jen málo zemí by mělo starosti se ztrátou přístupu k mexickému peso a k finančního systému na bázi pesa. Bohužel, US úspěch v prosazování FATCA inspiroval další bankrotující země, aby se spolčily a usilovaly o jakési FATCA na steroidech.

To je místo, kde Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) plánuje „globální standard“ automatické výměny informací, neformálně známý jako GATCA. Je bezpečné předpokládat, že OECD bude úspěšná ve většině zemí světa se svým novým světovým standardem. V blízké budoucnosti, je velmi pravděpodobné, že žádný občan z jakékoli země nebude moci „skrýt“ finanční aktiva kdekoliv. Každá finanční instituce na světě, bude automaticky posílat informace o držiteli zahraničních účtů jiným vládám.

FATCA a GATCA znamenají, že není úniku. Nemáte-li v plánu jít do banky na Kubě, Íránu či Severní Koreje, počítejte, že vaše vláda automaticky zjistí vše o všech vašich zahraničních účtech.

To ale neznamená, že offshore bankovní účet je zbytečný.

Offshore banky jsou často mnohem bezpečnější a lépe kapitálově zajištěny, než většina bank ve Spojených státech, navíc váše místní vláda stále nemůže obstavit zahraniční bankovní účet.

Také offshore banky obvykle umožňují diverzifikovat z dolaru a přístupem na trhy mimo USA v zemích, kam se jinak nemusíte být schopni dostat. Takže, i přes nedostatek finančního soukromí, offshore bankovnictví má stále mnoho důležitých výhod.

Když všechno ostatní selže …

Dokonce i když se vám podaří nějak uniknout globální FATCA / GATCA zátahu, vaše soukromé finanční informace jsou stále velmi zranitelné.

Pokud se přijde na to, vlády mohou a budou používat alternativní způsob, jak získat informace, které chtějí. Mohou se zapojit do ekonomické špionáže, podat úplatek zaměstnancům banky nebo platit nezávislým hackeřům, aby ukradli zdánlivě tajné finanční informace.

Vezměte si příklad Sina Lapour. Lapour byl asistentem na pozici privátní bankéře z Credit Suisse. V roce 2007 ukradl osobní údaje asi 2500 klientů. Pak je prodal skrz prostředníka, který ji prodal německým daňovým orgánům, které pravděpodobně sdílely informace s jinými vládami. To nebyl ojedinělý incident. V roce 2008, zloděj ukradl data z LGT Group v Lichtenštejnsku a prodal ji finančním úřadům v různých zemích.

Pak je tu Edward Snowden. Předtím byl dodavatel NSA. Snowden pracoval pro CIA. Snowden byl umístěn do Švýcarska. Říká, že jeho úkolem bylo zachytit švýcarské bankéře v kompromitujících polohách tak, aby CIA mohla shromažďovat tajné finanční informace. Snowden nabádal švýcarského bankéře, aby řídil opilý, doufaje, že bude zatčen. Potom by CIA nabídla pomoc, aby dostala bankéře z vězení a z právních problémů … za cenu: vyzrazení tajných finančních informací.

A pak je tu hacking a úniky řady offshore center v jakési operaci stylu WikiLeaks, které odhalily důvěrné informace o více než 122.000 svěřenectví, společnostech a dalších subjektech. 260 gigabajtů, dříve soukromých informací, byly použity k veřejné identifikaci více než 130.000 lidí ve 170 zemích.

A konečně, je tu Panama Papers incident, ve kterém byl populární offshore poskytovatel služeb nabourán a důvěrné informace byly ohroženy.

Jasná skvrna

Když vezmete v úvahu kombinovaný vliv FATCA, GATCA a vlády v interakci k úplatkářství, vydírání a hacking, bylo by pošetilé se domnívat, že vaše finance by byly soukromé.

To je důvod, proč, když slyším lidi argumentovat, která země, nebo která spletitá offshore struktura je nejlepší pro udržení tajemství před Strýčkerm Samem, připomíná mi to, když dva plešatí bojují o hřeben.

Soukromí pro finanční aktiva, jako jsou bankovní účty a makléřské účty je mrtvé. Nicméně, nefinanční aktiva, jako jsou zahraniční nemovitosti je úplně jiný příběh.

Vlastnit zahraniční nemovitosti je jedním z mála způsobů, jak mohou lidé legálně držet některé z jejich bohatství v zahraničí a přitom udržet jejich soukromí.

  • Ve srovnání s nekrytými měnami, zahraniční nemovitosti jsou často vynikající dlouhodobou ochranou hodnoty.
  • Zahraniční nemovitosti jsou tvrdá aktiva mimo bezprostřední dosah své domovské vlády.
  • Zahraniční nemovitost nemůže být snadno zkonfiskována, znárodněna, zmrazená nebo znehodnocena několika kliky na klávesnici.

Ale zahraniční nemovitosti má také vzácný a pozoruhodný rys, že zahraniční finanční aktiva, jako offshore bankovní a makléřské účty nemají.

Soukromí

Je-li zahraniční nemovitost napsána přímo na vaše jméno (tj., Ne na Trust, LLC, nemovitostní fond, partnerství, atd.), nemusíte to hlásit do IRS. To znamená, že je možné použít cizí nemovitosti k diverzifikaci některých ze svých úspor do zahraničí a tak zachovat vaše soukromí. V tomto smyslu se zahraniční nemovitosti staly novým švýcarským bankovním účtem.

About

Napsat komentář