Ras Al Khaimah je lepší než daňový ráj 

Tradiční daňové ráje

I když tento název popisuje ve zkratce, oč běží, také vyvolává stinné konotace, které v nejlepším případě jsou považovány za riskantní, nebo hůře, nezákonné. Takže pojďme použít méně provokující, více technický termín, nulová daňová jurisdikce. Některé příklady tradičních daňových rájů, jsou místa jako: Britské Panenské ostrovy (BVI), Seychely, Belize a Panama. Pokud jsou vaše znalosti zeměpisu slabší, mohli byste pochopit, z krátkého seznamu míst, kde se nachází drtivá většina daňových rájů, malých zemí nebo ostrovů, které obvykle nejsou příliš daleko od rovníku s pěkným slunečným klimatem.
Takže co láká mezinárodní obchod k zastavení se v jedné z těchto vzdálených míst mimo hlavní obchodní trasy?

Proč lidé používají daňové ráje?

Samozřejmě, zdaleka největším tahákem pro mezinárodní firmy jsou daňové výhody / 0% daňové sazby/, ale to není jediný důvod. Společnosti z daňových rájů mají tendenci být levnější a jednodušší k založení, tak pro mezinárodní společnosti s ohledem na rozpočet, daňové ráje mohou být dobrou volbou, alespoň v prvním náročném roce zahájení podnikání.

Nevýhody tradičních daňových rájů

V minulé století klasické daňové ráje spolehlivě plnily svůj účel. Ale v dnešní, stále menší globální ekonomice a zejména po nedávných finančních problémech, se pozornost vlád zemí s vysokým daňovým zatížením upírá k těmto daňovým rájům.
Vlády vytvořily všemožné černé listiny a uvádějí do praxe různé restrikce s cílem zamezit odlivům kapitálu a daňovým únikům.
Mnoho tradičních daňových rájů jsou na černé listině, takže věci, jako je bankovnictví je mnohem, mnohem obtížnější.

Nové centrum mezinárodního businessu

Pokud bychom měli říci, že byste mohli mít mezinárodní obchodní společnost se sídlem v jednom ze světových hlavních obchodních měst, kde je nad 400 výškových kancelářských budov a bank uprostřed globálního obchodního uzlu, který byl k tomuto účelu postaven, to vše při zachování všech daňových výhod, které byste očekávali od tradičního daňového ráje, pravděpodobně byste nám nevěřili.

Tímto jsme chtěli obrátit vaši pozornost ke Spojeným Arabským Emirátům /SAE, UAE/, zejména k Ras Al-Khaimah (RAK).

Výhody pro podnikání v Dubaji

Geograficky se nachází ve středu Evropy, Asie, Středního východu a Afriky. Což také znamená, že nikdy více než pár hodin před nebo za vaším časovým pásmem. Je to světově proslulé obchodní hlavní město s velkým renomé a neobjevuje se na žádné černé listině, lze tedy vykonávat práci ve finančním odvětví mnohem jednodušeji. Jedná se o velmi moderní pulzující město s velkou infrastrukturu, včetně masivních mezinárodních letišť, námořních přístavů, železničního systému s připojením k internetu vysokou rychlostí. Má velmi přísné zákony o ochraně osobních údajů, a je mimo dosah mnoha dalších starších ekonomik.

Vládní úřední práce, která je zapotřebí, je jednoduchá a přímočará a ve většině případů jde velmi rychle. Jsou-li požadovány víza, proces je také přímočarý a poměrně jednoduchý. Je zde vzkvétající trh s nemovitostmi. Může se pochlubit také dobrou řadou možností pro pronájem kancelářských prostor. Je opravdovou mezinárodní jurisdikcí s mnoha národnostmi, které tvoří místní obyvatelstvo, a angličtina je široce užívaná. Zákony tvoří civilní právo. Firemní i osobní daně jsou 0%, žádné osobní daně, žádné limity na repatriaci kapitálu nebo zisku.

Jak vám můžeme pomoci

Pro radu, jak založit společnosti v SAE, RAK, nás prosím kontaktujte. Můžeme zajistit i služby nominálních ředitelů, akcionářů i management bankovních účtů.

About

Napsat komentář